Gładka, promienna i dobrze nawilżona skóra to marzenie wielu z nas. Aby je zrealizować, warto włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej prosty, a zarazem niezwykle skuteczny zabieg – peeling ciała. Regularne złuszczanie naskórka nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także wspomaga jej regenerację i przygotowuje ją na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po peeling i jak prawidłowo go wykonać? Podpowiadamy.
Czym jest peeling?
Peeling ciała to zabieg kosmetyczny, którego celem jest złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka. Zabieg pozwala usunąć martwe komórki i zanieczyszczenia osiadające na co dzień na skórze. To najprostszy sposób na regenerację, poprawę kolorytu i wygładzenie skóry.
Jakie są zalety peelingu?
Prawidłowo wykonany peeling działa odżywczo na skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej nawilżona i elastyczna. Peeling pobudza krążenie krwi i poprawia dotlenienie tkanek. Jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Zabieg ten stanowi idealny wstęp do zastosowania innych kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy, balsamy, czy masła.
Jak dobrać odpowiedni produkt?
Peeling dobieramy indywidualnie, do typu skóry. Peeling gruboziarnisty np. cukrowy jest stosunkowo delikatny i sprawdzi się w pielęgnacji większości typów cery. Peeling solny cechuje się mocną ścieralnością, dlatego polecany jest szczególnie do mniej wrażliwych partii ciała np. ud, pośladków. Peeling kawowy, dzięki zawartej w kawie kofeinie, znajduje swe zastosowanie w redukowaniu cellulitu i obrzęków. W przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, stosujemy delikatny peeling kremowy lub enzymatyczny.
Jak często wykonywać peeling ciała?
Częstotliwość stosowania peelingu, zależy od rodzaju i potrzeb naszej skóry. Warto również zasugerować się zaleceniami producenta wybranego przez nas kosmetyku. Optymalnie, peeling z większymi drobinkami, możemy wykonać 1-2 razy w tygodniu.
Jak wykonać peeling całego ciała?
Kto nie powinien wykonywać peelingu?
Podstawowe przeciwwskazania do peelingu obejmują: alergie skórne, zmiany ropne, trądzikowe za stanem zapalnym, rany, otarcia. Niewskazane jest również stosowanie peelingu bezpośrednio po depilacji, opalaniu, czy laseroterapii kosmetycznej. W takich przypadkach, w celu uniknięcia ewentualnych podrażnień warto wstrzymać się z zabiegiem, do momentu, aż skóra całkowicie się nie zregeneruje.