Zastosowanie różnych technik rehabilitacyjnych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb i jednostki chorobowej pacjenta, w tym: elementów terapii manualnej, terapii FDM, terapii punktów spustowych, masażu tkanek głębokich, masażu bańką chińską w ujęciu leczniczym, pinoterapii, kinezyterapii, masażu i wielu innych.
Wskazania: migreny, bóle napięciowe, blizny, bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe, ograniczenie ruchomości stawów, wady postawy, rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, dyskopatia, uszkodzenie stożka rotatorów, łokieć tenisisty/golfisty.
*Pierwsza wizyta trwa zawsze 50 min, ze względu na konieczność zgromadzenia informacji z wywiadu i zapoznania się z dokumentacją medyczną.
Zastosowanie różnych technik rehabilitacyjnych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb i jednostki chorobowej pacjenta, w tym: elementów terapii manualnej, terapii FDM, terapii punktów spustowych, masażu tkanek głębokich, masażu bańką chińską w ujęciu leczniczym, pinoterapii, kinezyterapii, masażu i wielu innych. Terapia indywidualna obejmuje również wstępny wywiad i wykonanie testów diagnostycznych, a także instruktaż ćwiczeń (jeśli będą wskazane) w ramach profilaktyki prozdrowotnej. Na pierwszą wizytę należy przygotować dotychczasową dokumentację medyczną, np. wyniki badań RTG, USG, rezonansu magnetycznego.
Wskazania: migreny, bóle napięciowe, blizny, bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe, ograniczenie ruchomości stawów, wady postawy, rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, dyskopatia, uszkodzenie stożka rotatorów, łokieć tenisisty/golfisty.
*Pierwsza wizyta trwa zawsze 50 min, ze względu na konieczność zgromadzenia informacji z wywiadu i zapoznania się z dokumentacją medyczną.
To metoda fizjoterapeutyczna, polegająca na oddziaływaniu prądem elektrycznym na organizm. Sposób jej funkcjonowania uzależniony jest od rodzaju zastosowanego prądu i jego parametrów. Do najczęstszych efektów działania zaliczyć można: redukcję bólu, stymulację mięśni, przyspieszenie komórkowej przemiany materii, resorpcję krwiaków i wysięków oraz efekt przekrwienny w tkance. Dla poprawy zdrowia proponujemy szereg zabiegów z wykorzystaniem prądów: TENS, Kotz’a, interferencyjnych, diadynamicznych i galwanicznych.
Wskazania: dyskopatia, ból kręgosłupa, choroby reumatyczne, zapalenia tkanek miękkich, bóle głowy, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów, dystrofie mięśniowe, stany pourazowe, rwa kulszowa
To nieinwazyjna metoda terapeutyczna, która wykorzystuje energię mechaniczną fal podłużnych dogłębnie penetrujących miękkie tkanki ludzkiego organizmu. Fale mechaniczne są absorbowane wewnątrz tkanek i przetwarzane na energię cieplną, zapewniając równocześnie mikro masaż. Ultradźwięki wykorzystywane są głównie przy rozluźnianiu mięśni i tkanki łącznej (więzadeł, ścięgien, powięzi), miejscowym zwiększaniu przepływu krwi oraz zmniejszaniu obrzęków, co prowadzi do przyspieszenia procesów gojenia.
Wskazania: choroby zwyrodnieniowe stawów, rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, zespół bolesnego łokcia, bóle fantomowe, nerwobóle, blizny, owrzodzenia goleni, podawanie leku (fonoforeza).
Metoda fizjoterapeutyczna, polegająca na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Pole magnetyczne wywołuje efekt biostymulacyjny, wspomagający procesy oddychania tkankowego i wzrost metabolizmu tkankowego. Zaletą pola magnetycznego jest także równomierne przenikanie wszystkich tkanek, co pozwala na zastosowanie magnetoterapii przez ubranie lub opatrunek gipsowy.
Wskazania: opóźniony zrost kostny, staw rzekomy, osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa stawów, RZS, owrzodzenia i zmiany troficzne podudzi, infekcje bakteryjne skóry i tkanek miękkich, bliznowce, SM, zaburzenia czynności nerwów czaszkowych i obwodowych.
To nieinwazyjna metoda terapeutyczna, opierająca się na zastosowaniu spójnego, spolaryzowanego i monochromatycznego światła w formie wiązki lasera. Wiązka laserowa jest absorbowana przez tkanki, a jej energia przekazywana do komórek tkankowych, w celu zachowania ich prawidłowego funkcjonowania. Laseroterapia działa głównie biostymulująco, przeciwzapalne i przeciwbólowo, co wynika z wywołanych reakcji fotochemicznych.
Wskazania: trudno gojące się rany, uszkodzenia skóry, oparzenia, odmrożenia, odleżyny, blizny, łuszczyca, przewlekłe stany zapalne stawów, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, stłuczenia, utrudniony zrost kostny, urazy stawów, kręcz szyi, ZZSK, RZS, neuropatia cukrzycowa, nerwobóle, zespoły przeciążenia mięśni.
Zabieg polegający na rozgrzewaniu skóry i tkanki podskórnej za pomocą energii cieplnej emitowanej przez żarówkę. Uzyskanie żądanej charakterystyki promieniowania zależne jest od posiadanej jednostki chorobowej i wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju filtra.
Wskazania: przewlekłe stany zapalne stawów i nerwów obwodowych, przykurcze, blizny, zrosty, bóle mięśniowe, parestezje, odmrożenia, półpasiec, trądzik młodzieńczy i różowy, stany po oparzeniach, zapalenie zatok szczękowych, trudno gojące się rany, zaburzenia skórne, czyraczność.
Krioterapia miejscowa- zabieg polegający na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek w celach leczniczych. Działanie terapeutyczne zimnego powietrza zmniejsza dolegliwości bólowe, przyspiesza przepływ krwi oraz opóźnia występowanie procesów zapalnych. Po wykonanym zabiegu krioterapii zalecana jest gimnastyka, aby poprawić sprawność ruchową i zaktywizować leczoną okolicę.
Wskazania: urazy kości, stawów i mięśni we wczesnym okresie, przeciążenia, obrzęki, RZS, SM, artropatia łuszczycowa, dolegliwości bólowe w przebiegu chorób zwyrodnieniowych, wzmożone napięcie mięśni, dyskopatia, oparzenia, nerwobóle nerwów obwodowych.
Fala uderzeniowa- zabieg polegający na wykorzystaniu zogniskowanej fali uderzeniowej do stymulacji powłok skórnych, ścięgien mięśni i kości w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, pobudzenia procesów samonaprawczych, regeneracji po urazach, działania przeciwzapalnego, a także terapii stanów przeciążeniowych. Falę uderzeniową najczęściej wykonuje się w seriach 3-5 zabiegów, lecz już po pierwszym zabiegu pacjenci odczuwają poprawę.
Wskazania: przewlekłe schorzenia mięśni i ścięgien np.: zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty/golfisty, bóle kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa, zapalenia ścięgien, punkty spustowe.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy innowacyjnego urządzenia Salus-Talent. Jest to pierwsze na rynku urządzenie magnetoterapeutyczne pozwalające uzyskać odczuwalną intensywność podczas stosowania. Salus za pomocą wysokoenergetycznego, pulsacyjnego pola magnetycznego penetruje tkanki głęboko do wnętrza, pobudza komórki nerwowe, mięśnie, a także naczynia krwionośne. Pozwala uzyskać działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przyspiesza procesy zrostu kostnego i regeneracji tkanek miękkich, mobilizuje mikrokrążenie oraz stymuluje krążenie obwodowe.
Wskazania: zmiany zwyrodnieniowe stawów, zespoły bólowe kręgosłupa, uszkodzenia nerwów obwodowych, rwa kulszowa, bark zamrożony, zespoły przeciążeniowe, stany pourazowe, osłabienie/zanik mięśni, RZS, entezopatie.
Masaż częściowy, zaliczany do grupy masaży suchych, o działaniu leczniczym, wykonywanych ręcznie, w kierunku przepływu krwi żylnej (dosercowo). Jest to metoda leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów oraz przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek i składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań. Masaż klasyczny korzystnie wpływa na rozluźnienie i uelastycznienie tkanek, pobudzenie mięśni, poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, a także działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i uspakajająco.
Wskazania: choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe, nerwobóle, choroby narządu ruchu, przykurcze, przewlekłe zapalenie stawów, mięsni i ścięgien, choroby ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych, zaniki mięśni.
Masaż częściowy, zaliczany do grupy masaży suchych, o działaniu leczniczym, wykonywanych ręcznie, w kierunku przepływu krwi żylnej (dosercowo). Jest to metoda leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów oraz przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek i składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań. Masaż klasyczny korzystnie wpływa na rozluźnienie i uelastycznienie tkanek, pobudzenie mięśni, poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, a także działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i uspakajająco.
Wskazania: choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe, nerwobóle, choroby narządu ruchu, przykurcze, stany po złamaniach i operacjach, przewlekłe zapalenie stawów, mięsni i ścięgien, choroby ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych, zaniki mięśni.
Masaż całościowy, zaliczany do grupy masaży suchych, o działaniu leczniczym, wykonywanych ręcznie, w kierunku przepływu krwi żylnej (dosercowo). Jest to metoda leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów oraz przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek i składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań. Masaż klasyczny korzystnie wpływa na rozluźnienie i uelastycznienie tkanek, pobudzenie mięśni, poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, a także działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i uspakajająco.
Wskazania: choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe, nerwobóle, choroby narządu ruchu, przewlekłe zapalenie stawów, mięsni i ścięgien, choroby ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych, rekonwalescencja po wysiłku fizycznym, nerwice, otyłość, cukrzyca.